POSOF’DA KURTULUŞ COŞKUSU
 
2 Mart Posof’un düşman işgalinden kurtuluşunun 98’nci yıl dönümü, düzenlenen törenlerle kutlandı. Hava muhalefeti dolayısıyla kutlama programı 6 Mart tarihine ertelenen program bugün gerçekleşti. 
Kaymakam Enver Yılmaz, Garnizon Komutanı İbrahim Hamdi Başerdem, Belediye Başkanı Cahit Ulgar’ın Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan program Şehitlik de düzenlenen törenin ardından Alpaslan Caddesi'nde devam etti.
Kurtuluş programı Kaymakam Enver Yılmaz, Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Garnizon Komutanı İbrahim Hamdi Başerdem, Belediye Başkanı Cahit Ulgar, protokol üyeleri, öğrenciler ve halkın katılımı ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın konserinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Belediye Başkanı Cahit Ulgar, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 98’nci yıl dönümünün mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bölgenin kurtuluşu için tarih sürecinde verilen mücadelenin eşsiz bir kahramanlık destanı olduğunu vurguladı. Törende öğrenciler ve yerel şairler tarafından şiirler okundu ve düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve vatandaşlara ödüllerinin verilmesinin sonrasında Posof’un düşman işgalinden kurtuluşunun 98’nci yıl dönümü münasebeti ile düzenlenen tören sona erdi. 
Tören programının ardından vatandaşlara kurtuluş günü dolayısıyla hazırlanan yemekler ikram edildi.