'ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN' 
 
İçişleri Bakanlığı tarafından ‘’Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’’ sloganıyla 2019 yılı ‘’Yaya Öncelikli Trafik Yılı’’ ilan edilmiştir.
 
Ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek bir kampanya yapılması kararlaştırılmıştır.
 
Bu kapsamda etkinlikler bugün 12.00 ile 13.30 saatleri arası 81 il ve ilçelerinde eş zamanlı olmak üzere ilçemizde de Kaymakam Enver Yılmaz, Belediye Başkanı Cahit Ulgar, Kurum Müdürleri ve Sivil Toplum Örgütlerinin katılımıyla gerçekleşti.
 
Etkinlikte İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından sürücü ve yayalara yönelik düzenlenen trafik eğitim faaliyetleri sırasında öğrencilerin okul giriş çıkışlarında yapmaları gerekenler, yaya geçitlerinden geçiş öncelikleri, yayaların yaya geçitlerini kullanmaları, yaya geçitlerinin sürücüler tarafından fark edilerek, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğü konuları aktarıldı. "Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin" oluşturulması kapsamında ise okul önünde öğrencilere trafik polisleri eşliğinde yaya geçidinin nasıl kullanılacağı uygulamalı olarak gösterildi.
 
Etkinlik, araç sürücülerine öğrenciler tarafından yaya geçitlerinde önceliğin yayalara ait olduğuna dair broşürlerin dağıtımı ile sona erdi.