KAYMAKAM ENVER YILMAZ’IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
 
Bir ibadet ayı olmasının yanında İftarı, sahuru ve teravihi ile bir yaşam kültürü olan, birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en yoğun şekilde hissedildiği Ramazan ayını geride bırakmanın hüznünü yaşarken, Ramazan Bayramına ulaşacak olmanın da mutluluğunu yaşamaktayız.
 
Ruhların güzelleştiği, varlık sahibi olanların yokluk içinde olanları daha iyi anladığı, kardeşliklerin ve insanlar arası ilişkilerin geliştiği, “Hoş geldin Ya Şehri Ramazan” diye karşıladığımız bu manevi ayı, gelecek yıl tekrar ulaşmak temennisiyle uğurlarken bu uğurlama yerini Mübarek Ramazan Bayramı’nın gelmesi ile birlikte yeni bir sevince, umuda ve birlikteliğe bırakmaktadır.
 
Bayramlar sevginin, hoşgörünün, kardeşliğin ve sahip olduğumuz değerlerin yaşatıldığı günlerdir. Bayramlarda insanlar karşılıklı ziyaretler ile birlik ve beraberliklerini pekiştirirken, bayramın huzur ve sevincini hep beraber yaşamaktadırlar.
  
Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramının tüm Müslüman âleminde huzur ve sükûn içerisinde kutlanmasını diliyor, siz Posof’lu hemşerilerimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. 
 
                                                                                                                                                                                      Enver YILMAZ
                                                                                                                                                                       Posof Kaymakamı