KAYMAKAM ENVER YILMAZ'IN “ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ” MESAJI

 

Şanlı tarihimize altın harflerle işlenen Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümünü kutluyoruz. Bu gurur gününde kahraman şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Çanakkale'de kazanılan zaferle ortaya konulan sarsılmaz vatan sevgisi ve millet olma bilinci kurtuluş savaşında da meşale olmuş, bütün fertleriyle el ele veren milletimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde nihai zafere ulaşmıştır.

Üzerinde yaşadığımız topraklar, vatan, bayrak ve millet sevgisiyle şehit ve gazi olan isimli-isimsiz tüm kahramanlarımızın bugünkü nesillere armağanı ve ebediyete kadar koruyacağımız yegâne varlığımızdır.

Bizler Çanakkale Zaferi’ni sadece geçmişimize ait bir başarı olarak değil, bugün güçlü bir şekilde sürdürmekte olduğumuz medeniyet yürüyüşümüzün en önemli ilham kaynaklarından biri olarak görmekteyiz.

Tarihin zorlu sınavlarından geçerek bugünlere ulaşan bir millet olarak, bugün birlik ve beraberliğimizi bozmak için fırsat kollayanlara karşı yine aynı azim ve fedakârlıkla mücadelemiz devam etmektedir.

Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, geçmişte ve bugün terörle mücadele sırasında kaybettiğimiz bütün kahraman şehitlerimizi rahmetle, şükranla anıyorum.