18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ
 
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yıldönümü nedeniyle İlçemizde anma programı düzenlendi. Posof Hükümet Konağı önünde Atatürk anıtına çelenk sunumu ardından Şehitlik Defterini İmzalayan Kaymakam Enver Yılmaz Çanakkale zaferinin Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek; “Bugün şanlı tarihimizdeki en büyük zaferlerimizden ve en anlamlı günlerimizden biri olan Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yılını idrak etmekteyiz. Çanakkale Deniz Zaferimiz, milletimizin yeniden uyanışına, şahlanışına, bir millet olarak dünya sahnesinde yeniden yükselişine zemin hazırlamıştır. Çanakkale’de, tarihimize altın harflerle yazılan zafer, istiklalimizin ve istikbalimizin de bir manifestosudur. Topraklarımızı baştan sona işgale niyetlenen düşman kuvvetleri Türk Milletinin bağımsızlık aşkını Kurtuluş Savaşından daha önce Çanakkale’de görmüştür. Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu olduğunu” ifade ederek, “bu vesile ile aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.
Kaymakam Enver Yılmaz, Garnizon Komutanı İbrahim Hamdi Başerdem, Belediye Başkanı Cahit Ulgar, Şehit yakınlarımız, Gazilerimiz, ilçe protokolü, öğrenciler ve halkın katılımı ile 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yılı münasebeti ile Hükümet Konağı önünden İlçe Şehitliğine Halk Yürüyüşü yapıldı. Halk Yürüyüşünün ardından Posof İlkokulu Konferans Salonunda saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan anma programı 
Posof Aşık Sabit Müdami Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan sine vizyon ve oratoryo gösterileri ile devam etti. Çanakkale türkülerinin okunması ve düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesinin ardından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 104. Yıl dönümü dolayısı ile hazırlanan program sona erdi.